Zákulisí bludiště

Bludiště-vědomostní a zábavná soutěž pro děti, kterou můžeme sledovat v televizi už přes 20 let. A my, studentky z Vyšší odborné školy Jana Ámose Komenského, jsme měly možnost nahlédnout do zákulisí.

Byla pro nás velká čest zúčastnit se natáčení pořadu Bludiště tak, jak ho nikdo moc nezná. V televizi můžeme Bludiště sledovat přibližně půl hodiny. Ale za těmito 30 minutami stojí 4 hodiny práce ve studiu, a to nepočítám práci ve střižně. Stačí jeden malý překlep a režisér křičí „STOP“. Kamery se zastaví, moderátor se vrátí zpět na místo a točí se znova. A takhle klidně i desetkrát za sebou, dokud záběr nebude dokonalý.

Doma před obrazovkami napjatě sedíme a fandíme jednomu ze dvou týmů, kteří mezi sebou soupeří v pestré a náročné soutěži. Tak jako před obrazovkou, tak i ve studii má modrý i červený tým své povzbuzovatele, kteří vždy podporují své spolužáky bouřlivým potleskem. Ale jak je tomu doopravdy? Režisér do mikrofonu zahlásí, kdo a v jaké míře má tleskat, nebo se smát. Jenom jednoduchý potlesk se točil alespoň na třikrát.

Všichni byli ale velmi milí a přívětiví. Kameraman Tomáš Nikl nás provedl po celém studiu a musím říci, že Bludiště je opravdu bludiště. Moderátor Roman Pastorek nám poskytl rozhovor, a dokonce jsme měly možnost točit na jejich kameru, vyfotit se s “bludišťáky“ a nahlédnou na natáčení z ptačí perspektivy, kde jsou všechny kamery a světla.

Kdo nezabloudí v bludišti, ten se ani ve světe neztratí.

Petra Nanjašová

Autor příspěvku: Petra Nanjašová