Kavárna Daniel: místo nejen pro umělce a hipstery

Nemáte rádi stereotyp a rádi si vychutnáváte kávu či deci vína v originálním prostředí? Pak se nechejte inspirovat a vydejte se do ostravské kavárny Daniel.

Tato osobitá kavárna sídlí v jednom secesním domě na ulici Žerotínova již mnoho let a je dokonale ukrytá před zraky náhodných kolemjdoucích. Málokdo by ji zde totiž hledal. Nepoutá totiž pozornost žádným vývěsním štítem, jen malou, nevýraznou cedulkou. Umístěna je ve druhém patře budovy, ale vyšlapat schody je v tomto případě velmi příjemné díky dobovému zábradlí.

Již při vstupu ucítíte vonné tyčinky a upoutá vás vybavení v prvorepublikovém stylu. Vysoké stropy podtrhují celkový dojem, třebaže trochu ubírají na útulnosti prostoru.

Máte pocit, že jste na návštěvě u prababičky. Staré obrazy, porcelánové figurky, pohodlná dobová sedačka i křesla. Obsluha je oblečená v retro stylu, který je příjemným doplňkem atmosféry.

Také nápojový lístek v podobě přeložených novin působí autenticky. Na výběr je toho opravdu mnoho. Po chvíli vybírání je ale člověk naprosto zmatený. Stačilo by pozměnit rozvržení nápojového lístku a lépe oddělit jednotlivé druhy.

Nepřehlednost nápojového lístku vyvažují příjemné ceny, které ocení zvláště studenti. Deci vína za 17 Kč, horký džus něco málo pře 30 Kč. Velký výběr čajů, čokolád i alkoholických nápojů. V nabídce je i oblíbená káva café au lait.

Nevýhodou je kuřácké prostředí, i když se díky velkým místnostem necítíte jako v zakouřené hospodě.

Tato příjemná kavárna stojí za návštěvu, protože podobnou domácí atmosféru jinde nenajdete.

foto: www.firmy.cz, www.restu.cz

Michaela Móroczová

Autor příspěvku: Michaela Móroczová

1 komentář u „Kavárna Daniel: místo nejen pro umělce a hipstery

    Šárka Maternová

    (27.3.2017 - 11.18)

    Je to tam skvělé, doporučuji také!

Komentáře nejsou povoleny.