Volit či nevolit?

Do jaké skupiny občanů patříte? K těm, kteří na volby zapomněli, nebo snad k těm, kteří je absolutně nevnímali anebo třeba k těm, kteří v nich nevidí nic prospěšného?

Já jsem asi na rozcestí všech třech skupin. Přemýšlím, kde soudruzi udělali chybu a ne a ne na to přijít. Výsledky voleb jsou více než překvapující. Proč je právě takový výsledek? Snaží se tím lidstvo něco sdělit? Poukazují snad na celkovou nespokojenost? Nebo už je to celkem jedno, která barva vede? Chtějí tím snad ukázat, že lepší už jsou snad jen rudé třešně? Nemohu soudit, kde je pravda. Já, jakožto porevoluční dítě jsem nijak nevěnovala pozornost politické scéně a dodnes jsem v tom nenašla libost. Voleb jsem se již párkrát zúčastnila a nejsem si jistá, zda tato „morální“ občanská povinnost k něčemu je. Je to dobrovolné, tudíž ty výše zmíněné skupiny lidí si prostě mohly vybrat, zda dorazí do volebních místností nebo nikoli. Takže si říkám, jakou účinnost pak volby mají?

Protože většina těch, kteří nešli, mají co říct ale jsou natolik rozhořčeni, že se svého volebního práva vzdali bez mrknutí oka. My, mladší generace už teď nemáme chuť a ani snahu jít k volbám, takže až naši rodiče a prarodiče tady mít nebudeme, jak tento stát bude vypadat?

autor: Miroslava Zubáková

Autor příspěvku: Archiv VOŠJAK