Svinovské mosty: rekonstrukce se protahuje

Ostrava – Rekonstrukce Svinovských mostů se prodlužuje. Zatímco dosavadní informace hovořily o tom, že by mohla skončit již v tomto roce, nové poznatky naznačují spíše její protáhnutí až do jara.

Podle oficiálního harmonogramu měly práce skončit v březnu. Stavební firma i město ale slibovaly dřívější zprovoznění. Z aktuálních zjištění však začíná být zřejmé, že celá akce neskončí dříve než v příštím roce.

„Práce stále běží podle harmonogramu. Nicméně jsme vyhodnotili, že je více urychlit nedokážeme a do konce roku se tedy Svinovské mosty neotevřou. Platí smluvně daný termín březen příštího roku,“ sdělil po kontrolním dni na stavbě šéf projektu ze společnosti Imos Brno David Nosek. Tuto informaci později potvrdila také mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Opravy druhé části Svinovských mostů měly podle původních plánů přinášet cestujícím méně problémů, než tomu bylo u první etapy. Během prvních šesti měsíců rekonstrukce si lidé měli na změny v dopravě navyknout a přechod do druhé etapy prací jim tak neměl činit potíže. V praxi to ale vypadá jinak.

Za zbytečně komplikovaný považují někteří cestující přestup z autobusů na tramvaje. Zatímco dříve bylo možné jít na tramvajovou zastávku rovnou, teď musí mosty podejít, vyjít schody a obejít dlouhý plot. A dopravní komplikace nastaly i na Rudné ulici ve směru na Porubu a dál na Opavu. Během první uzavírky totiž řidiči mohli při cestě z Poruby využít různých ulic. Nyní ale musí jet po přetížené Rudné, protože dlouho diskutovaná druhá část Severního spoje, která by jim situaci usnadnila, pořád zůstává jen na papíře.

autor: Martin Lojek

Autor příspěvku: Archiv VOŠJAK