Svátek v obchoďáku?

Zákon, nařizující všem potravinovým řetězcům, hobby marketům, prodejnám nábytku, ale také e-shopům nad 200 m² zavřít o svátcích, si svou premiéru odbyl 28. října. Toto nové senátní ustanovení, jak už to bývá, dělí společnost na dva nesmiřitelné tábory. Jedni mají zato, že by politici měli tuto oblast nechat být, neangažovat se do přivýdělku obchodníků a nebrat lidem možnost nákupu i ve svátky. Druhá skupina, do které se řadí většinou důchodci a starší občané, se domnívá, že náznak této tradice byl již ve starověké Bibli.

Dle mého názoru by i tržní hospodářství mělo mít svá pravidla, tak jak je tomu v jiných státech Evropské unie. V těchto státech, jako jsou například Francie nebo Německo, je ale regulace provozní doby daleko přísnější než naše dočasná senátní norma. Rozhodně souhlasím, že se začne více dbát na rodinný život a svátky se tzv. ,,nebudou trávit v obchoďáku“. Avšak nejsem si bohužel jista, zda zákazy a zákony budou mít ambice vychovávat k hodnotám.

AUTOR: Veronika Petličarovská

Autor příspěvku: Archiv VOŠJAK

1 komentář u „Svátek v obchoďáku?

    Viktorie Janečková

    (23.11.2016 - 13.32)

    Myslíte si, že v článku zmiňovaní důchodci a další starší občané mají více rozumu nebo více času na nákupy? Myslím, že i prodavači jsou lidé a mají právo užít si státního svátku. Na druhou stranu: Umíme jako národ vlastně slavit státní svátek? Spojují náš národ státní svátky? Přikládáme státním svátkům patřičnou důstojnost?

Komentáře nejsou povoleny.