Několikanásobný světový rekordman Usain Bolt dorazil do Ostravy

5Dnes v 19:22 dosedlo na letiště v Mošnově soukromé letadlo s pěkně drahým nákladem. Neseděl v něm nikdo jiný než jamajský sprinter Usain Bolt. Největší hvězda Zlaté tretry dorazila do Ostravy po více než dvacetihodinové cestě z jamajského Kingstonu přes Londýn a Vídeň. „Jsem hrozně unavený, v letadle jsem nemohl usnout. Těším se, až si odpočinu,“ řekl Bolt novinářům po svém příletu.

Jamajský blesk se v Ostravě představil naposledy v roce 2012, kdy ovládl závod na 100 m. Tentokrát se představí na dvojnásobné trati. „Poslední týden jsme v tréninku udělali velký kus práce. Mám z toho dobrý pocit.“

Bolt se na Zlaté tretře představí již posedmé. Nabízí se otázka, zda bude sedmička jeho šťastným číslem. „Nevím, jestli je to šťastné číslo. Rozhodně jsem šťastný, že jsem zpátky. Byla to dlouhá doba.“ řekl Bolt upřímně.

Většina českých fanoušků má Bolta v paměti zapsaného jako sprintera na 100 metrové trati. Pravdou však zůstává, že se v Ostravě představí v závodě na 200m již potřetí. Kromě dvou již zmíněných tratí, běžel v roce 2010 závod na 300 m. V žádném závodě neodešel z oválu poražen! Navíc se právě na ostravské třísetmetrové trati stal teprve druhým atletem v historii, který ji zaběhl pod 31 vteřin.

Do úterního závodu zbývají dva dny. To je pro sportovce, kteří přelétají mezi mítinky relativně dlouhá doba. Jak s volným časem naloží šestinásobný olympijský vítěz? „Minule jsem nemohl spát, takže se budu snažit odpočívat, abych ukázal to nejlepší,“ zakončil krátký rozhovor s novináři nejrychlejší muž planety.14

autor: Jan Pazdera

Autor příspěvku: Archiv VOŠJAK

1 komentář u „Několikanásobný světový rekordman Usain Bolt dorazil do Ostravy

    Rychlejší než MF Dnes

    (28.5.2015 - 9.44)

    Všimli jste si, že jste vyfotili Usaina Bolta dříve, než MF Dnes? V MF najdete Bolta až na předposledním schodu!

Komentáře nejsou povoleny.