Místo lihu kupte si knihu

Pít či nepít, to je oč tu běží. Nikdy jsem nečekala, a nejspíš jsem nebyla sama, že 4 panáky rumu můžou zabíjet, ale opak se stal pravdou. Od letošního září zemřelo na pití tvrdého alkoholu asi 30 lidí a počet se stále navyšuje. Ptám se, jak je to možné? Zprávy neustále upozorňují na nebezpečné láhve alkoholu, ale lidé snad neposlouchají nebo poslouchat nechtějí.

Zaujal mě jeden pár z Ostravska, který si doma otevřel láhev vodky a protože se jim zdála nějaká „divná“, osladili si jí medem a poté skončili na pohotovosti. Přece když mi něco nechutná a ještě k tomu alkohol, o kterém jdou v televizi varovné zprávy, tak ho okamžitě vylévám. Nebo jsem také, byla svědkem toho, že během 14 denní prohibice, kdy byl zakázán  alkohol nad 20%, tak  pánové, kteří  pravidelně k pivu hltali  panáky vodky,  místo toho si dávali 2 deci bílého vína. Se stejným gurmánským výrazem v odule zarudlých tvářích, hustě protkanými prasklými žilkami.Řeknu vám, hustě zajímavá kombinace. Až se z toho jenomu dělá špatně.

Nicméně není to jen o lidech, kteří alkohol konzumují, ale také o naší vládě, která, jak by se to správně řeklo, nedělá vůbec nic proto, aby odstranila pochybné láhve z pultů. Ano, 14 denní prohibice, a co dál? Nové kolky, na které nemůžeme spoléhat, jak už víme. Proto říkám, nebude lepší raději si koupit místo láhve alkoholu dobrou knihu?

Správná volba je jen na vás.

autor: Barbora Vilkusová

Autor příspěvku: Archiv VOŠJAK